KONFERENCJA KOŃCOWA

03 listopada 2018, 15:57

Z końcem października zakończył się trwający blisko osiem miesięcy projekt finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego” w ramach, którego działał bytowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

26 października 2018 roku w Auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowane przez sześć Uniwersytetów Trzeciego Wieku objętych projektem.

Gościem specjalnym konferencji był Piotr Müller, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który szczególnie podziękował koordynatorom za zaangażowanie i pracę na rzecz seniorów.

W konferencji uczestniczyli koordynatorzy sześciu Uniwersytetów Trzeciego Wieku biorących udział w projekcie, wykładowcy Akademii Pomorskiej w Słupsku zaangażowani w prace w ramach „ASA Akademii Seniora Aktywnego”, a także słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Projektem objętych zostało łącznie ośmiuset słuchaczy. Ze względu na ograniczone możliwości Auli, w konferencji uczestniczyło dwudziestu słuchaczy z każdego UTW. Bytowski Uniwersytet reprezentowała grupa studentów trzeciego wieku z najwyższą frekwencją. W imieniu słuchaczy głos zabrał Jacek Prądziński, koordynator ds. działań Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytowie.  Wykład końcowy wygłosili: dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, dr n. med. Sebastian  Zdończyk oraz dr Grzegorz Piekarski.

Projekt Akademii Pomorskiej w Słupsku zdobył najwięcej punktów z 49 wniosków nadesłanych do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program „ASA Akademia Seniora Aktywnego” był realizowany od marca do października, a kwota dofinansowania wynosiła 309 200 zł. W ramach programu finansowane były zajęcia edukacyjne i popularyzatorskie w czterech istniejących Uniwersytetach Trzeciego Wieku (w Słupsku, Ustce, Redzikowie i Łebie) oraz dwóch nowych UTW w Bytowie i Człuchowie. Projektem objętych zostało łącznie ponad ośmiuset słuchaczy. Porozumienie w sprawie realizacji projektu w Bytowie 27 lutego 2018 roku podpisali Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa oraz prof. Zbigniew Osadowski, Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku. W praktyce bytowscy studenci trzeciego wieku uczestniczyli nie tylko w wykładach, ale także w licznych panelach dyskusyjnych, warsztatach, koncertach i seminariach.

Zespół realizujący projekt „ASA Akademia Seniora Aktywnego”:

• dr Krzysztof Myszkowski - koordynator projektu
  • mgr Magdalena Skapowicz - asystent koordynatora