Licznik odwiedziń: 2205091

UTW - edycja 2018

Wycieczka do światowej stolicy piernika

13 grudnia 2018, 19:22

Do tej pory słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy naszej Bibliotece uczestniczyli w wykładach, warsztatach, laboratoriach, seminariach, koncertach, spotkaniach autorskich. Do tej licznej grupy zajęć dołączyła wycieczka, która była efektem wakacyjnych warsztatów pn. „Podróżować każdy może…”.

11 grudnia studenci trzeciego wieku odwiedzili światową stolicę piernika – TORUŃ.

Podsumowanie działalności UTW

12 listopada 2018, 14:23

Po ponad 8 miesiącach działalności dobiegła końca pierwsza edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytowie. Bytowski Uniwersytet był jednym z sześciu, który działał w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego”.

9 listopada 2018 roku podsumowaliśmy ośmiomiesięczną pracę Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie.  W Pracowni Orange, wspólnie z Leszkiem Waszkiewiczem, Starostą Bytowskim, Ryszardem Sylką, Burmistrzem Bytowa, organizatorami, blisko pięćdziesięcioosobową grupą słuchaczy, wspominaliśmy początki bytowskiego UTW oraz działania zrealizowane w pierwszym roku akademickim.

KONFERENCJA KOŃCOWA

03 listopada 2018, 15:57

Z końcem października zakończył się trwający blisko osiem miesięcy projekt finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego” w ramach, którego działał bytowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

26 października 2018 roku w Auli Akademii Pomorskiej w Słupsku odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowane przez sześć Uniwersytetów Trzeciego Wieku objętych projektem.

Gościem specjalnym konferencji był Piotr Müller, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który szczególnie podziękował koordynatorom za zaangażowanie i pracę na rzecz seniorów.

Wielcy kompozytorzy - jacy byli naprawdę…

11 października 2018, 16:21

Zdanie wypowiedziane przez Arystotelesa w IV w p.n.e., Musica delenit bestiam feram (muzyka łagodzi obyczaje) jest wciąż aktualne. Muzyka ma zadziwiającą zdolność do wzbudzania emocji, szczególnie tych pozytywnych. Działa kojąco na psychikę człowieka… Dlatego też wykładem o muzyce zakończyliśmy cykl działań dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej. Przed nami już tylko uroczysta konferencja podsumowująca projekt.

GMO za i przeciw, czyli profesorski wykład dla słuchaczy UTW

13 września 2018, 19:34

Żywność genetycznie zmodyfikowana oznacza żywność zawierającą, składającą się lub wyprodukowaną z GMO, czyli genetycznie zmodyfikowanych organizmów. Według naukowców, wprowadzenie na rynek tego typu produktów wiąże się z wieloma korzyściami ekonomicznymi i zdrowotnymi. Ich zastosowanie budzi jednak wątpliwości. Czy unikniemy w przyszłości żywności transgenicznej? Czy żywność tego typu zagraża naszemu zdrowiu? Wątpliwości wyjaśniał podczas wykładu prof. dr hab. Zbigniew Sobisz, Kierownik Zakładu Botaniki i Ochrony Przyrody Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Powakacyjny wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

11 września 2018, 16:46

Po ponad miesięcznej przerwie wakacyjnej słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wrócili do nauki. Pierwszy powakacyjny wykład poświęcony był żywieniu osób starszych.

6 września w Pracowni Orange na wykładzie dr Marty Zdanowicz z Zakładu Biologii Eksperymentalnej Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku pojawiło się ponad 40 słuchaczy.  To najwyższa frekwencja, jaką odnotowaliśmy do tej pory na wszystkich zajęciach dedykowanych słuchaczom UTW.

O historii i literaturze – wykład i warsztaty w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

27 lipca 2018, 11:16

Po raz drugi słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawitali w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Poprzednia wizyta to spotkanie w Sali Rycerskiej słupskiego Muzeum z literaturą i muzyką poważną. Tym razem jednak było inaczej.

26 lipca zajęcia dla studentów trzeciego wieku rozpoczęliśmy od wykładu, po którym udaliśmy się na spotkanie z literaturą. Dwa zupełnie inne spotkania, które łączył zabytkowy kompleks muzealny.

strona:    1    2    3    Następna strona