UTW - edycja 2019-2021

09 października 2019, 15:19

Ostanie w tym roku kalendarzowym warsztaty teatralne odbyły się 9 października 2019 roku. 18 godzin zajęć upłynęło zdecydowanie za szybko. Dawno w Pracowni Orange nie było tak głośno, wesoło i na pewno nie miała na to wypływu energetyczna, pomarańczowa przestrzeń. Do pokonania bariery wstydu i otworzenia się przed innymi, słuchaczy przekonał jeden człowiek, profesjonalista w każdym calu – Mirosław Gliniecki, opiekun sekcji teatralnej. Ostatnie spotkanie w tym roku, ale nie w tej edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poświęcone było etiudom, krótkim scenkom. Studenci trzeciego wieku wcielali się w konkretną osobę, odgrywali sytuacje. Było śmiesznie, ale także poważnie i dramatycznie. Kolejne spotkanie dopiero za kilka miesięcy.

02 października 2019, 16:33

Warsztaty teatralne dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku to najbardziej emocjonujące i za każdym razem zaskakujące zajęcia. Tu nie ma mowy o nudzie. Brak wykładów i teorii, za to ćwiczenia, scenki i poważne role. 2 października 2019 roku Pracownia Orange przemieniła się w salę prób teatralnych. Wszystkie scenki i ćwiczenia miały na celu zwrócenie uwagi uczestnikom zajęć, jak ważną rolę pełnią emocje i zmysły w teatrze. Mirosław Gliniecki, opiekun sekcji teatralnej, nie tylko instruował, jak uaktywnić emocje w odgrywaniu ról, ale przede wszystkim pokazywał, gdzie jest granica wolności na teatralnej scenie.

28 września 2019, 13:50

Ostatni w tym roku kalendarzowym wyjazd studyjny do Wydziału Nauk o Zdrowiu odbył się 26 września 2019 roku. Była to już czwarta wizyta słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w słupskiej uczelni. Tym razem warsztaty poświęcone były nie tylko tematom zdrowego odżywiania w chorobach dietozależnych, tj. cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, nadwaga i otyłość, ale również analizie składu ciała uczestników.

25 września 2019, 16:40

Kolejne spotkanie sekcji teatralnej było inne od poprzednich. 25 września 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy etap edukacji – warsztaty teatralne.  Po 18 godzinach wykładowych, przyszła kolej na zajęcia praktyczne. Już pierwsze minuty spotkania uświadomiły słuchaczom, że zakończył się etap teorii, a rozpoczęła się praca warsztatowa. I Warsztat Teatralno-Dramowy  poprowadził Mirosław Gliniecki, dyrektor artystyczny Teatru STOP, opiekun sekcji teatralnej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

20 września 2019, 17:21

Kolejne, wyjazdowe zajęcia słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyły się w Pracowni Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

20 września 2019 roku bytowscy studenci trzeciego wieku, podzieleni na dwie grupy, przez 4 godziny uczyli się jak walczyć z rakiem, ale przede wszystkim jak dużo można zdziałać odpowiednią profilaktyką.

19 września 2019, 17:07

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady, warsztaty, ale także zajęcia w profesjonalnych pracowniach akademickich. Pierwszy wyjazd studyjny do Wydziału Nauk o Zdrowiu w semestrze zimowym odbył się 19 września 2019 roku.

Słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wykładach oraz zajęciach praktycznych w Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

16 września 2019, 16:50

Pierwszy wykład ogólny w nowym semestrze roku akademickiego 2019/2020 odbył się 16 września 2019 roku. Wykład wyjątkowy, bo na specjalne życzenie. Do tej pory słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładów z zakresu literatury, biologii i matematyki. Tym razem, zgodnie z sugestiami studentów trzeciego wieku wykład dotyczył naszej kultury, tradycji i literatury. O najważniejszych zjawiskach w kulturze i literaturze kaszubskiej opowiadała prof. dr hab. Adela Kuik-Kalinowska z Instytutu Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

strona:    1    2    3    Następna strona