UTW - edycja 2019-2021

Sekcja geograficzna – spotkanie I

17 maja 2019, 17:24

Kolejna z siedmiu sekcji rozpoczęła swoją działalność. 16 maja 2019 roku w Pracowni Orange 50 słuchaczy bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchało wykładu na temat walorów przyrodniczych środowiska geograficznego w Polsce. Opiekunem bytowskiej sekcji geograficznej  został dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Wydziału Przyrodniczo-Matematycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dr Krzysztof Parzych specjalizuje się w geografii społeczno-ekonomicznej. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się przestrzeń turystyczna i determinanty jej kształtowania, waloryzacja przestrzeni turystycznej, turystyka religijna, turystyka na obszarach pojeziernych i nadmorskich oraz turystyka miejska.

Zajęcia sekcji geograficznej odbyły się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie. Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.

Sekcja geograficzna (zadanie 4. Klub Seniora Podróżnika)  to cykl wykładów kształtujących umiejętności organizowania imprez turystycznych dedykowanych 50 słuchaczom bytowskiego UTW. W roku 2019 dla studentów trzeciego wieku zaplanowano 8 spotkań, łącznie 36 godzin zajęć pozwalających nabyć wiedzę o walorach turystyczno-krajoznawczych Polski.

Sekcja geograficzna – spotkanie I