UTW - edycja 2019-2021

Wydział Nauk o Zdrowiu – wyjazd studyjny

19 września 2019, 17:07

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady, warsztaty, ale także zajęcia w profesjonalnych pracowniach akademickich. Pierwszy wyjazd studyjny do Wydziału Nauk o Zdrowiu w semestrze zimowym odbył się 19 września 2019 roku.

Słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wykładach oraz zajęciach praktycznych w Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dwie grupy, dwa bloki tematyczne. Każda z grup uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez specjalistów, kierowników katedr i pracowni. Oprócz wykładu wprowadzającego do danego zagadnienia tematycznego, były też zajęcia praktyczne. Słuchacze m.in. oceniali swoją sprawność fizyczną oraz uczyli się leczniczego masażu karku i autoterapii odcinka szyjnego kręgosłupa. Zajęcia poprowadziły: mgr Magdalena Poniatowska, kierownik Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii oraz dr n. med. Agnieszka Grochulska, kierownik Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego.

Zajęcia odbyły się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie. Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.

Zajęcia w Wydziale Nauk o Zdrowiu, sekcja „Zdrowy Senior” (zadanie 8. Zdrowy Senior – dodać lat życia) to cykl spotkań poświęconych przygotowaniu do prowadzenia prozdrowotnego stylu życia.  W roku 2019 dla grupy 50 studentów trzeciego wieku zaplanowano 4 spotkania  – 25 godzin zajęć poświęconych zdrowemu trybowi życia.

Wydział Nauk o Zdrowiu – wyjazd studyjny