UTW - edycja 2019-2021

Fitokosmetologia – wyjazd studyjny

12 czerwca 2019, 16:19

10 czerwca 2019 roku na długo pozostanie w pamięci bytowskich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Pierwszy wyjazd studyjny do Akademii Pomorskiej w Słupsku to nie tylko możliwość poznania słupskiej uczelni wyższej, ale przede wszystkim ogrom nowej wiedzy i umiejętności. Studenci trzeciego wieku pracowali w laboratorium oraz wykonywali zabiegi upiększające i profilaktyczne w Pracowni Kosmetologii.

Sekcja geograficzna – spotkanie II

11 września 2019, 13:17

Poprzednio było o walorach przyrodniczych środowiska geograficznego, tym razem o walorach antropogenicznych Polski.  3 czerwca 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładu na temat pozaprzyrodniczych, kulturowych obiektów stworzonych przez człowieka. Poznali dobra kultury, zabytki architektury, budownictwa, muzea i rezerwaty archeologiczne, muzea etnograficzne, skanseny, miejsca pamięci i martyrologii, miejsca pielgrzymkowe oraz obiekty historyczno-wojskowe. Zajęcia poprowadził dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Wydziału Przyrodniczo-Matematycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku, opiekun sekcji geograficznej.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

21 maja 2019, 15:58

Poprzednim razem było o biologii, tym razem o matematyce. Wykłady ogólne dla słuchaczy bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dotyczą różnych dziedzin wiedzy. 21 maja 2019 roku blisko 50 studentów trzeciego wieku wzięło udział w dwóch wykładach z zakresu nauk matematycznych. W pierwszej części spotkania na pytanie „Czy statystyka kłamie?” odpowiadał dr Stanisław Kowalczyk, p.o. Dyrektora Instytutu Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Część druga była o matematyce bez liczenia.

Sekcja geograficzna – spotkanie I

17 maja 2019, 17:24

Kolejna z siedmiu sekcji rozpoczęła swoją działalność. 16 maja 2019 roku w Pracowni Orange 50 słuchaczy bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchało wykładu na temat walorów przyrodniczych środowiska geograficznego w Polsce. Opiekunem bytowskiej sekcji geograficznej  został dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Wydziału Przyrodniczo-Matematycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

15 maja 2019, 19:10

Jedno spotkanie, dwa wykłady. 15 maja 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej wzięli udział w dwóch wykładach. W ramach zadania 2. „Encyklopedia nauk – wykłady ogólne” studenci trzeciego wieku mają możliwość uczestniczenia w akademickich wykładach z różnych dziedzin wiedzy. Poprzedni wykład dotyczył literatury, tym razem z zakresu biologii. O ruchu jako podstawowej czynności oraz pasożytach, opowiadała dr Brygida Radawiec z Instytutu Biologii i Ochrony Środowiska Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja teatralna – spotkanie II

15 maja 2019, 15:53

Kolejne spotkanie wykładowe sekcji teatralnej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dotyczyło teatru średniowiecznego i elżbietańskiego. 14 maja 2019 roku w Pracowni Orange studenci trzeciego wieku kontynuowali rozpoczętą dwa tygodnie wcześniej przygodę z teatrem.  W historyczne i teoretyczne podstawy stanowiące niezbędny kontekst dla zrozumienia różnorodnych zjawisk teatralnych i parateatralnych współczesnej rzeczywistości kulturowej, wprowadził słuchaczy  dr hab. Daniel Kalinowski, prof. AP, Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego, opiekun sekcji teatralnej.

Sekcja „Szkoła liderów” – spotkanie I

14 maja 2019, 20:30

Kolejna sekcja zainaugurowała swoją działalność. Pierwsze spotkanie warsztatowe „Szkoły liderów” odbyło się 13 maja 2019 roku w Pracowni Orange.

Grupa 15 słuchaczy uczestniczyła w różnych ćwiczeniach pozwalających dostrzec rolę komunikacji w środowisku lidera. Warsztaty poprowadził dr Grzegorz Piekarski – opiekun sekcji.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    Następna strona