Spotkanie autorskie z Beatą Olgą Kowalską

30 września 2019, 20:24

Zapraszamy na spotkanie

z Beatą Olgą Kowalską

aktorką znaną między innymi z „Rancza”

i programu „Twoja twarz brzmi znajomo”

5 października 2019 (sobota), godz. 18.30

Czytelnia (II piętro)

Absolwentka PWST we Wrocławiu. Już na studiach zadebiutowała rolą Lenny w spektaklu "Zbrodnie serc" w Teatrze Nowym w Łodzi, gdzie otrzymała nagrodę za debiut i angaż (1991-95). Następnie związała się z Teatrem Powszechnym w Łodzi (1995-2005). W Teatrze Muzycznym w Gdyni zagrała m.in. Monę oraz Mamę Morton w musicalu "Chicago" oraz Lolę Blau w spektaklu "Dziś wieczorem Lola Blau" w reż. A. Ozgi. Ma na koncie wiele ról dramatycznych, m.in. Anieli w "Ślubach panieńskich", Violi/Cesaria w "Wieczorze trzech króli", Goplany w "Balladynie", Bianki w "Białym małżeństwie", Anety w "Małym dworku", a także Antygony. Za rolę Marleny Dietrich w spektaklu "Edith i Marlene" otrzymała indywidualną nagrodę aktorską na Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie. Jest także dwukrotną laureatką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nagrody Prezydenta Miasta Łodzi. Szerszej publiczności znana jest z seriali telewizyjnych: "Klan", "M jak miłość", "Plebania", "Na Wspólnej" i "Ojciec Mateusz". Obecnie związana jest na stałe z serialem "Ranczo" (rolą doktorowej Wezółowej). Gra równolegle w spektaklu powstałym na kanwie serialu zatytułowanym "Cud medyczny w Wilkowyjach". Występowała również w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a także w Teatrze Muzycznym "Roma" (m.in w musicalu "Mamma Mia!").