Bytów na Zjeździe Liderów Pracowni Orange

15 października 2019, 10:52

W dniach 11-12 października 2019 roku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbył się już VII Zjazd Liderów Pracowni Orange. W Zjeździe wzięli udział Liderzy Pracowni ze wszystkich III edycji Programu. Po raz drugi uczestniczyli w nim przedstawiciele Grupy Inicjatywnej z bytowskiej Pracowni. Pracownia Orange w Bytowie dołączyła do sieci Pracowni pod koniec 2017 roku, znalazła się wśród 26 nowych multimedialnych świetlic. Łącznie w Polsce funkcjonuje 100 Pracowni Orange.

Do Warszawy przyjechali Liderzy i Liderki z prawie 100 Pracowni z całej Polski. Bytowską Pracownię Orange reprezentowali Lider Jacek Prądziński oraz Małgorzata Kopowska, członkini Grupy Inicjatywnej. Przez dwa dni podczas warsztatów, prezentacji i spotkań – mieli okazję poznać przedstawicieli Fundacji Orange, Liderów z blisko 100 Pracowni, dowiedzieć się, co dzieje się w Pracowniach w całym kraju, a wszystko to w twórczej atmosferze kreatywnych działań.

W trakcie wydarzenia bytowiacy uczyli się jak wykorzystywać nowoczesne technologie w swojej codziennej pracy. Wzięli udział w trzech warsztatach: „Bezpłatne aplikacje w edukacji z dziećmi”, „Jasna i ciemna strona sieci” oraz „Makerspace – jak stworzyć takie miejsce”.

Były to dni, pełne inspiracji, wymiany doświadczeń, ale również świetna okazja nawiązania znajomości pomiędzy Wszystkimi zaangażowanymi w realizację programu Pracownie Orange. Spotkanie sprzyjało wielu rozmowom i spotkaniom, dzięki którym wszyscy poczuli, że wspólnie tworzą sieć Pracowni Orange. Był to ważny czas podsumowań, ale także pomysłów na dalsze funkcjonowanie Pracowni.

Bytów na Zjeździe Liderów Pracowni Orange