8 nowel na Zamku w Bytowie

08 listopada 2019, 16:30

Siedemdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień – parafraza słów znanej piosenki doskonale oddaje rangę jubileuszu „Poradnika Bibliotekarza”. Czasopismo zaczęło wychodzić dokładnie w październiku 1949 r.

Numer jubileuszowy w znacznej części poświęcony jest problemom „Poradnika Bibliotekarza”, jego roli wśród innych czasopism branżowych, początkom, rozwojowi i przyszłości. Wśród wybranych artykułów do numeru specjalnego znalazł się m.in. artykuł o Narodowym Czytaniu 2019, które odbyło się na Zamku w Bytowie. Artykuł jest nie tylko opisem lokalnego wydania ogólnopolskiej akcji, ale także rozważaniem na temat roli Narodowego Czytania w promowaniu czytelnictwa.  Warto podkreślić, że relacja z bytowskiej edycji jest jedyną relacją z Narodowego Czytania w Polsce, która ukazała się w „Poradniku Bibliotekarza”, ogólnopolskim piśmie dla bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych.

PRĄDZIŃSKI Jacek. 8 nowel na Zamku w Bytowie, czyli jak Narodowe Czytanie promuje czytelnictwo i integruje społeczność. „Poradnik Bibliotekarza” 2019, nr 10, s. 30-31.