Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Gminy Bytów

19 grudnia 2019, 09:45

AKADEMIA KOMPETENCJI CYFROWYCH DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTW

POMORSKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO, PODLASKIEGO

Rusza cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych w zakresie poruszania się w świecie wirtualnym. Gmina Bytów w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizuje projekt pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Gminy Bytów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1 „ Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Zachęcamy bytowian do udziału w tym przedsięwzięciu.

W ramach projektu zaplanowano cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych dla mieszkańców Gminy Bytów powyżej 25 roku życia, w tym również emerytów i osób aktywnych zawodowo. Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie umiejętności informatycznych, komunikacyjnych, korzystania z usług publicznych, czyli - jak wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność jego działania w codziennym życiu.

Umiejętności cyfrowe poruszania się w świecie wirtualnym są obecnie niezbędnym narzędziem oszczędzającym czas i pieniądze. Świat wirtualny spotykamy zarówno w pracy, nauce, opiece nad dziećmi, czy przy załatwianiu spraw administracyjnych. Dlatego Gmina Bytów stawiając na rozwój i edukację mieszkańców zaplanowała szkolenia o tematyce:

• Rodzic w Internecie;
  • Moje finanse i transakcje w sieci;
  • Mój biznes w sieci;
  • Działam w sieciach społecznościowych;
  • Tworzę własną stronę internetową (blog);
  • Rolnik w sieci;
  • Kultura w sieci.

Szkolenia będą odbywały się w dogodnych dla Państwa terminach

(np. 2 spotkania po 6 godzin w okresie od grudnia 2019 do końca kwietnia 2020).

Zgłoszenia przyjmowane są w Bibliotece Miejskiej w Bytowie.

Informacji udziela – Jacek Prądziński, tel. 59 822 74 08 / e-mail: jacek.pradzinski@gmail.com

Szkolenia zostaną zorganizowane po zebraniu grup,

o terminach szkoleń poinformujemy osobiście.

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń!