Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Otwarcie Biblioteki 11 maja

06 maja 2020, 17:00

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 11 maja 2020 r. Biblioteka Miejska w Bytowie będzie ponownie otwarta dla użytkowników.  Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszej placówki, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

1. Do odwołania zmienione zostają godziny otwarcia:

Biblioteka Miejska (ul. Zamkowa 2)             Filia (ul. Zwycięstwa 1)

poniedziałek – wtorek 12.00 – 18.00   poniedziałek – piątek  11.00 – 16.00
środa – piątek 10.00 – 16.00   sobota nieczynna
sobota nieczynne

2. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

3. Do odwołania niedostępne będą czytelnie oraz Oddział dla Dzieci.

4. Wejście do wszystkich agend będzie tylko jedną klatką schodową tak, aby nie krzyżować dróg zwracanych zbiorów z wypożyczeniami (prawa, muzealna klatka schodowa, piętro II, winda poziom 3).

5. Zwroty książek ze wszystkich działów będą przyjmowane w wyznaczonym miejscu przed wejściem.

6. Wszystkie zwrócone przez czytelników materiały poddawane będą 10-dniowej kwarantannie.

7. W Bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

8. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Wskazane jest zakładanie rękawiczek.

9. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz. Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć maksymalnie 5 książek.

10. Do odwołania odstępujemy od:

• świadczenia usług ksero,
  • dostępu do stanowisk komputerowych,
  • wypożyczania czasopism,
  • udostępniania toalet użytkownikom,
  • przyjmowania darów od czytelników.

11.  Wszystkie wydarzenia kulturalne, warsztaty i szkolenia zostają zawieszone do odwołania.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad. Zalecamy także spisanie na kartce tytułów książek, które Państwa interesują – przyspieszy to czas obsługi.