Zmiana godzin otwarcia

26 czerwca 2020, 13:25

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 29 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. ulegają zmianie godziny otwarcia Biblioteki:

poniedziałek – piątek 10.00 – 16.00
sobota nieczynne

Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, nadal obowiązują zasady korzystania z naszej placówki wprowadzone 11 maja 2020 roku:

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. Do odwołania niedostępne będą czytelnie.

3. Wejście do wszystkich agend będzie tylko jedną klatką schodową tak, aby nie krzyżować dróg zwracanych zbiorów z wypożyczeniami (prawa, muzealna klatka schodowa, piętro II, winda poziom 3).

4. Zwroty książek ze wszystkich działów będą przyjmowane w wyznaczonym miejscu przed wejściem.

5. Wszystkie zwrócone przez czytelników materiały poddawane będą 10-dniowej kwarantannie.

6. W Bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz naszych agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

7. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk. Wskazane jest zakładanie rękawiczek.

8. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz. Czytelnik może jednorazowo wypożyczyć maksymalnie 5 książek.

9. Do odwołania odstępujemy od:

• świadczenia usług ksero,
  • dostępu do stanowisk komputerowych,
  • wypożyczania czasopism,
  • udostępniania toalet użytkownikom,
  • przyjmowania darów od czytelników.

10.  Wszystkie wydarzenia kulturalne, warsztaty i szkolenia zostają zawieszone do odwołania.

Podjęte ograniczenia, które są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad. Zalecamy także spisanie na kartce tytułów książek, które Państwa interesują – przyspieszy to czas obsługi.