Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Narodowe Czytanie 2020 - Zilustruj „Balladynę”

12 sierpnia 2020, 16:44

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania będzie inna w porównaniu do dotychczas zorganizowanych przez nas akcji. Ze względu na panującą epidemię planujemy zorganizować czytanie „Balladyny” według własnej inwencji i pomysłowości.

Bytowska edycja akcji odbędzie się w formie konkursu plastycznego na ilustrację do wybitnego dzieła polskiego romantyzmu.

Z nadesłanych prac jury wyłoni zwycięskie ilustracje, dla ich autorów przewidziane są cenne nagrody.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem [zobacz]

i wypełnienie Karty zgłoszenia [pobierz].

Prace przyjmowane będą do środy 9 września 2020 r. do godziny 16.00

Podsumowanie konkursu oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 12 września w Pracowni Orange Biblioteki Miejskiej. Podczas finału akcji zgodnie z ideą Narodowego Czytania zostaną odczytane fragmenty „Balladyny”, które były inspiracją do ilustracji.

Zapraszamy!