Licznik odwiedziń: 2197120

Zilustruj „Balladynę” – podsumowanie Konkursu

09 listopada 2020, 16:58

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania była inna w porównaniu do dotychczas zorganizowanych przez nas akcji. Ze względu na panującą epidemię zorganizowaliśmy czytanie „Balladyny” według własnej inwencji i pomysłowości.

Bytowska edycja akcji odbyła się w formie konkursu plastycznego na ilustrację do wybitnego dzieła polskiego romantyzmu.

Prace wykonane dowolną techniką plastyczną przez plastyków – amatorów, profesjonalnych artystów w każdym wieku, początkowo można było składać do 9 września. W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu bytowskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19 oraz remontem Wypożyczalni, termin przyjmowania wydłużyliśmy do 30 września. Na Konkurs łącznie wpłynęło 5 prac.

Komisja konkursowa w składzie:

• Magdalena Sudoł – przewodnicząca Komisji, Dział Etnograficzny Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie,
  • Gabriela Pluto-Prądzyńska – członek Komisji, Dział Etnograficzny Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie,
  • Alina Werochowska – członek Komisji, Czytelnia Działu dla Czytelników Dorosłych Biblioteki Miejskiej w Bytowie,
  • Małgorzata Kopowska – członek Komisji, Wypożyczalnia Działu dla Czytelników Dorosłych Biblioteki Miejskiej w Bytowie,

wzięła pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność z tematyką Konkursu,
  • ogólne wrażenie estetyczne prac plastycznych,
  • oryginalność pomysłu, sposób jego przedstawienia i ujęcia.

Decyzją Komisji w każdej kategorii wiekowej przyznano I i II miejsce:

młodzież do lat 18:

• I miejsce: Aleksandra Sokołowska
  • II miejsce: Hanna Zander

osoby powyżej 18 roku życia:

• I miejsce: Martyna Szymczak
  • II miejsce: Hanna Szymczak

Ze względu na pandemię i bezpieczeństwo wszystkich uczestników, choć nie była to łatwa decyzja, musieliśmy zrezygnować z uroczystego wręczenia nagród i podsumowania Konkursu. Wartościowe nagrody rzeczowe oraz dyplomy zostały wręczone indywidulanie, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu odbioru z każdym z Laureatów.

I miejsce: Aleksandra Sokołowska

II miejsce: Hanna Zander