Licznik odwiedziń: 2202484

Bytów Literacki

12 lipca 2021, 15:59

Promocja V tomu antologii poezji „Bytów Literacki. Antologia Poezji 2020(1)”

Już po raz piąty mieliśmy okazję obcować z twórczością lokalnych literatów. W sobotnie popołudnie w naszej bibliotece, a dokładniej w Pracowni Orange, spotkali się członkowie oraz sympatycy Klubu Literackiego „WERS”.

Twórcy, którzy przybyli na sobotnie spotkanie, zaprezentowali jeden ze swoich utworów. Swoje wiersze deklamowali m.in. Katarzyna Domaszk (Nazarko), Anastazja Dyjasek, Genowefa Gańska, Jarosław Juchniewicz, Jerzy Koncik oraz Krystyna Hrehorowicz. Własną cegiełkę do powstania nowego tomu poezji dołożyli także m.in. Henryk Czyż, Wanda Stanke oraz Janusz Lemańczyk. Nie zabrakło także zaprzyjaźnionych poetów ze Słupska, których dzieła również znalazły się w najnowszym almanachu.

Prowadzący spotkanie Andrzej Waszkiewicz wspomniał o okolicznościach powstania antologii oraz opowiedział o planach WERSowiczów na przyszłość. Wieloletni członek klubu Piotr Grygiel podziękował obecnemu prezesowi za przejęcie obowiązków po zmarłym założycielu stowarzyszenia – Wacławie Pomorskim.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu nowego tomiku.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku