OD WYSYŁANIA SPAMU DO PODRÓŻY PRZEZ ŚWIAT

26 sierpnia 2021, 13:14

Spotkanie autorskie z Danielem Kocujem

W środę 25 sierpnia o godzinie 17:00 nasz niezwykły gość zabrał nas w ekscytująca podróż rowerowych opowieści. Daniel Kocuj – autor książki „Bike’owa podróż. Z Sydney do Szczecina cz.I”, kolekcjoner niesamowitych wrażeń, twórca bloga bike2.be, obieżyświat. Odważny, ale i szalony człowiek.

Jakiś czas temu Daniel „wpadł” do naszej biblioteki i dzięki tej wizycie, pozyskaliśmy jego książki. Nie mogliśmy zmarnować okazji, żeby zaprosić go do nas ponownie. Zmagania w podróży z Australii do Polski, relacjonowały stacje radiowe i telewizyjne. Wczoraj Daniel o swojej pełnej przygód wyprawie opowiedział w naszej Pracowni Orange.

Już na samym początku mężczyzna zaskoczył wszystkich uczestników, witając się w języku Suahili. Następnie przedstawił mapę świata z zaznaczoną trasą, którą przebył na samodzielnie skonstruowanym rowerze – Hefajstosie. Wspomniał o niebezpieczeństwach jakie na niego czyhały, czyli krokodylach, wężach i pająkach, a także doskwierającym upale i brakiem wody.

Pokazał nam również zdjęcia z wyprawy i opowiedział o spotkanych na swojej drodze ludziach. Czasem bardzo życzliwych (jak np. muzułmańska rodzina w Indonezji), innym razem niekoniecznie (Policjanci z Birmy). Podczas podróży nauczył się, że „tylko ból nie odchodzi nigdy – trzeba się cieszyć z tego, co nie boli”. Jak sam mówi, fajnie jest sobie zrobić zdjęcie na szczycie, ale to dotarcie na szczyt stanowi prawdziwe wyzwanie. I tak oto razem z nim przemierzyliśmy Australię, Indonezję, Malezję, Tajlandię, Birmę i Indie.

Promocja jego publikacji zgromadziła naprawdę liczną widownię. Całość przebiegała w swobodnej, luźnej atmosferze. Daniel wchodził w interakcje z publicznością, ta natomiast zadawała mu pytania i żywo reagowała na jego opowieści. Podróżnik nie tylko zaraża cyklozą, ale również motywuje do spełniania marzeń i wojaży w nieznane. Sam kiedyś pracował w warszawskiej korporacji, a teraz dzieli się wrażeniami z krajów, które odwiedził. A jest ich sporo, bo poza domem spędził 4 lata!

Po zakończeniu prezentacji, każdy miał możliwość zakupu książki z autografem i dedykacją od autora. Już wkrótce będzie możliwość wypożyczenia jego dzieła w naszej bibliotece. Zachęcamy do lektury oraz śledzenia wypraw, dzięki relacjom na blogu bike2.be czy w mediach społecznościowych.

Cieszymy się, że pomimo pandemii chociaż na chwilę mogliśmy się przenieść w odległe zakątki świata i poczuć ich niesamowity, orientalny klimat.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku