DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

31 sierpnia 2021, 17:25

Już po raz drugi w naszej Bibliotece spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy rozmawiali o literaturze i dzielili się swoimi wrażeniami z lektury. W ostatni, bardzo deszczowy dzień wakacji nasze stałe czytelniczki nas nie zawiodły. Panie podzieliły się refleksjami na temat bestsellera Davida Attenboroug – „Przygody młodego przyrodnika”.

Opowiedziały co najbardziej je urzekło. Zdecydowanie przypadły im do gustu poczucie humoru i autoironiczny styl podróżnika. Jak mówiły, lekkie pióro autora sprawia, że jego dzieło czyta się jednym tchem. Ponadto zagłębiając się w treść, z łatwością można przenieść się w miejsca odwiedzane przez przyrodnika. Kolejnym walorem jest również to, że pozycja zawiera ogrom wiedzy na temat zwierząt z różnych krańców świata. Dowiedzieliśmy się, że zdobycie rzadkiego stworzenia, którego nikt nigdy przedtem nie widział z żadnym zoo, to fascynujące przeżycie owiane romantyczną aurą i pewnego rodzaju mistycyzmem.

Żywiołowej wymianie zdań towarzyszyła luźna, swobodna atmosfera. Uczestniczki do domu zabrały kolejne tytuły, które zrecenzują już wkrótce, bo planujemy następne spotkania.

Cieszymy się, że pomimo pandemii, wciąż mamy grono chętnych do dyskusji o książkach. Widać, że wśród czytelników jest potrzeba rozmawiania o tym, co przeczytali, dzielenia się spostrzeżeniami oraz zachęcania innych do sięgania po książki. Spotkania DKK organizowane są dla wszystkich i wcale nie trzeba być specjalistą, by włączyć się w dyskusję na temat przeczytanych książek.

Klub póki co nie jest jeszcze sformalizowany, ale wszystko jest na dobrej drodze, żeby tak się stało.

Drugie spotkanie odbyło się 31.08. w południe w Pracowni Orange bytowskiej biblioteki.