Licznik odwiedziń: 2201349

Warsztaty „Z filcu się szyje”

27 listopada 2021, 13:55

JESIENNE OBRAZKI

Czwartkowe warsztaty szycia z filcu dla młodzieży okazały się strzałem w dziesiątkę!

Początkowo planowaliśmy dwa/trzy spotkania, jednak zainteresowanie tematem było tak duże, że będziemy organizować zajęcia regularnie.

Na lekcji wprowadzającej, która odbyła się jeszcze pod koniec października, nasza bibliotekarka – Mirka opowiedziała o materiale jakim jest filc. Jak mówiła, jest on bardzo wdzięczny, bo daje mnóstwo możliwości. Wystarczy odrobina kreatywności i trochę pracy, aby powstało coś naprawdę pięknego!

Pierwszym etapem tworzenia ozdób jest wycinanie szablonów, a następnie odwzorowanie ich na filcu. Kiedy wszystkie elementy są już gotowe, możemy przystąpić do szycia. I tutaj już nie jest tak łatwo. Po kilku lekcjach śmiało możemy stwierdzić, że największym problemem okazało się nawlekanie nici na igły – te muszą być stosunkowo małe, aby nie zostawiały śladów w filcu. Natomiast samo szycie nie przysparza dzieciom większych kłopotów.

Efektem bibliotecznych warsztatów są niezwykłe jesienne obrazki. Najbardziej cieszy nas fakt, że każda praca jest inna, wyróżniająca się kompozycją, kolorystyką, tłem i uszyta na swój wyjątkowy sposób.

Jako organizatorzy warsztatów zapewniliśmy wszelkie potrzebne materiały – filc, igły, nici, szpilki, wstążki, pompony, nożyczki i tła do ramek.

Na grudniowych zajęciach planujemy tworzyć ozdoby świąteczne.

Czekajcie na efekty!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku