Licznik odwiedziń: 2161978

Ferie zimowe w Bibliotece

16 lutego 2022, 15:08

Programowanie z Photonami i zabawy na Magicznym Dywanie

W środę 16 lutego odwiedziła nas grupa dzieci z Bytowa, by wspólnie uczyć się programowania i bawić na Magicznym Dywanie.

W pierwszej części zajęć wspólnie poznawaliśmy podstawy kodowania. Korzystając z aplikacji Photon Coding programowaliśmy roboty tak, by wykonywały nasze polecenia. Urządzenia pokonywały wyznaczone przez nas trasy, zmieniając przy tym kolory czułek oraz wydając różnego rodzaju odgłosy naśladujące zwierzęta i emocje. Na końcu urządziliśmy wyścigi Photonów z torem przeszkód. Mali programiści doskonale radzili sobie z zadaniami i świetnie się przy tym bawili.

Ale to nie wszystko, bo w drugiej części spotkania przenieśliśmy się do sali bajek. Tam na Magicznym Dywanie pokazaliśmy dzieciom gry na interaktywnej podłodze. Zachowując ostrożność zbieraliśmy baryłki miodu, energicznie łapaliśmy pękające balony, twórczo graliśmy na kolorowym pianinie, odgarnialiśmy jesienne liście, a nawet pływaliśmy w wodzie.

Multimedialne gry to doskonały sposób do rozwijania wyobraźni i kształtowania koordynacji wzrokowo-ruchowej. Nauka z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nie jest nudna, a my dbamy o to, by nasi mali Czytelnicy czerpali radość z każdej wizyty w Bibliotece.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku