BIBLIOTEKA NA OBCASACH

09 marca 2023, 09:41

Kobiety o kobietach

Odważna, stanowcza, silna, ciekawa świata… Jaka jest kobieta sukcesu?

Na pewno tym mianem można określić Panie, które uczestniczyły w naszym panelu dyskusyjnym z okazji Dnia Kobiet.

Beata Hinc – Prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego, Izabela Metel – Prezes Bytowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Anita Radtke – Prezes Fundacji PARASOL, Lucyna Rakowicz – Kierownik Centrum Integracji Społecznej; była Wiceburmistrz oraz Sabina Gorzkulla – Wicestarosta Powiatu Krapkowickiego opowiedziały o tym, czym dla nich jest kobiecość.

Zajmujące na co dzień wysokie stanowiska, podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami związanymi z pełnioną funkcją. Nawiązały do tego, co dla nich jest miarą spełnienia. Wspomniały również o swoich pasjach pozazawodowych. Jednogłośnie stwierdziły, że bez wsparcia najbliższych, nie udałoby im się osiągnąć tak wiele.

Sporą część dyskusji poświęciliśmy także feminatywom, czyli żeńskim formom gramatycznym nazw zawodów. Jednak tutaj zdania były mocno podzielone. Jak sam  podsumował prowadzący spotkanie dr Grzegorz Piekarski – zachowajmy zdrowy rozsądek i nazywajmy każdego tak, jak sobie tego życzy.

Nie zabrakło również pytań o plany na przyszłość. Pomimo różnych odpowiedzi, każda z Pań stwierdziła, że nie wyobraża sobie życia w innym mieście niż Bytów.

No więc jaka jest kobieta sukcesu?

Najważniejsze, żeby była sobą.

Czerwony fotel w kształcie szpilki użyczyła nam Pani Magdalena Cyra, właścicielka sklepu Gustowna Szafa, za co raz jeszcze dziękujemy.

Wszystkim Paniom z okazji ich święta życzymy wszystkiego, co najlepsze, spełnienia marzeń oraz osiągnięcia założonych celów.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie