Licznik odwiedziń: 2205627

CUD-MIÓD

13 maja 2023, 10:52

Warsztaty pszczelarskie w Bibliotece

Były egzotyczne zwierzęta, był policyjny owczarek…

Tym razem naszą Pracownię Orange opanowały PSZCZOŁY!

I to nie przypadkowe, bo z edukacyjnej Zagrody Cud Miód Lubomira Demkowycza.

Podczas warsztatów obaliliśmy wiele mitów na temat tych niezwykle mądrych i pracowitych owadów, które często mylone są z osami. Dzikie pszczoły wcale nie żyją w kokonach, a w dziuplach drzew. Ich barwa nie jest żółto-czarna tylko bardziej brązowa.

Dowiedzieliśmy się także jak zbudowany jest ul oraz jakie są najważniejsze narzędzia każdego pszczelarza. Wiemy już ile pszczół mieszka w jednym ulu oraz z jakich członków składa się pszczela rodzina (matka – królowa, Ojciec – truteń oraz ich dzieci – pszczoły robotnice). Mieliśmy także okazję przymierzyć profesjonalny kombinezon pszczelarski.

Jednak prawdziwą atrakcją była degustacja miodu gryczanego, który w połączeniu z waflem smakował lepiej niż snickers. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników samodzielnie wykonał świecę z pszczelego wosku.

Dziękujemy bardzo Panu Lubomirowi za fantastyczne warsztaty i ogromną dawkę wiedzy!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie