Licznik odwiedziń: 2204949

Szkolenie z ICT dla bibliotekarek i bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego

11 marca 2017, 13:36

Do ciągłego doskonalenia zawodowego nie trzeba przekonywać bibliotekarzy. Wartość i konieczność poznawania nowych rozwiązań ułatwiających pracę bibliotece znają wszyscy bibliotekarze, którzy chętnie uczestniczą w dodatkowym podnoszeniu kwalifikacji, a  w szczególności z zakresu  technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).  Jedynym wsparciem w nabywaniu kompetencji ICT przez bibliotekarzy z bibliotek miejskich i gminnych powiatu bytowskiego jest Biblioteka Miejska w Bytowie.

10 marca 2017 roku odbyło się  kolejne szkolenie z nowych technologii dla bibliotekarek i bibliotekarzy z terenu naszego powiatu. Tym razem spotkaliśmy się w Bibliotece Publicznej w Miastku.

W szkoleniu, które pozwoliło poznać narzędzia i aplikacje internetowe  pomocne przy promocji bibliotecznych działań, wzięło udział 20 bibliotekarzy z 11 bibliotek powiatu bytowskiego.

Szkolenie poprowadził Jacek Prądziński - Mobilny Doradca reprezentujący program Nowe Technologie Lokalnie realizowany przez FRSI - Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Szkolenie odbyło się w ramach partnerstwa Biblioteki Miejskiej w Bytowie z Mobilnym Doradcą ICT.

Organizatorami szkolenia w Bibliotece Publicznej w Miastku byli:

Ewa Szyca – dyrektor Biblioteki Publicznej w Miastku
Bożena Mazur - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie
Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT

Szkolenia warsztatowe odbywają się cyklicznie co dwa miesiące, ponadto wszyscy bibliotekarze mogą liczyć na stałe wsparcie ze strony Mobilnego Doradcy w ramach indywidulanych konsultacji telefonicznych, bądź mailowych.

Kolejne spotkanie z nowymi technologiami dla bibliotek odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku w Bibliotece Miejskiej w Bytowie.

Szkolenie z ICT dla bibliotekarek i bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego