Spotkanie z cyklu Akademia Umiejętności Cyfrowych

28 lutego 2019, 15:52

Własny smartfon ma dziś niemal każdy, ale ile osób naprawdę potrafi z niego korzystać? Tu już nie jest tak kolorowo, szczególnie wśród przedstawicieli pokolenia 50+.  Dzisiejsi 18-latkowie mają internet w zasadzie od zawsze, więc dla nich poruszanie się po sieci jest bardziej intuicyjne. Starsze osoby takiego komfortu nie mają. Akademia Umiejętności Cyfrowych, czyli umiejętności smartfonowo-tabletowych, to nie tylko nauka obsługi mobilnego urządzania, ale także wyuczenie nawyku korzystania ze smartfona.

Smartfony, to dziś już nie tylko dzwonienie i smsowanie, ale prawie wszystko to, co można zrobić na komputerze. Gdy czegoś nie wiemy, to powinniśmy sięgnąć po telefon i poszukać, przecież po to są smartfony. 27 lutego w Pracowni Orange odbyło się już trzecie spotkanie warsztatowe.

Z każdym kolejnym spotkaniem pojawiają się nowe osoby, co sugeruje jak bardzo potrzebne są tego typu szkolenia. Czego nauczyliśmy się tym razem? Poznaliśmy m.in. „Pana Androida”… i obsługę aparatu, czego dowodem są poniższe zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów.

Szkolenie prowadził  Jacek Prądziński, Mobilny Doradca Sektora 3.0, Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans – trener kompetencji cyfrowych, lokalny animator, który inspiruje, uczy i pomaga w korzystaniu z narzędzi cyfrowych. Laureat „Listy 100” – listy 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Wyróżnienie poprzez umieszczenie na „Liście 100” jest przyznawane osobom indywidualnym za wyróżniającą się działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Wkład ten może się przejawiać m.in., poprzez działalność edukacyjną, popularyzatorską, badawczą, analityczną, organizacyjną, wspieranie rzeczowe i finansowe projektów, opracowywanie polityk publicznych z zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych.

Spotkanie z cyklu Akademia Umiejętności Cyfrowych