Spotkanie z podróżnikiem Romualdem Koperskim

21 września 2019, 11:15

Zapraszamy na spotkanie ze znanym podróżnikiem,

Romualdem Koperskim,

który opowie o swoich niezwykłych podróżach przez lądy i oceany.

26 września 2019 (czwartek), godz. 16.00

Sala Portretowa (I piętro)

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie

Romuald Koperski jest znany m.in. z tego, że dotarł do najodleglejszych zakątków Syberii. Jest autorem takich książek, jak „Pojedynek z Syberią”, „Zimowa odyseja”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 obrazów Syberii”, a także wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii. Do osiągnięć podróżnika należą również: pierwsza w historii (1994) udana ekspedycja samochodowa na trasie Zurych - Nowy Jork; dziesięciokrotny przejazd samochodowy przez Syberię na długości geograficznej - ponad 140 000 km; pionierska zimowa wyprawa samochodowa wzdłuż wybrzeża Oceanu Arktycznego; badanie trasy dojazdu do Cieśniny Beringa oraz kilkunastokrotny przejazd przez Mongolię na jej długości geograficznej.