Lekcje biblioteczne
20 czerwca 2024, 16:01
Nasza Europa - lekcja biblioteczna dla młodzieży
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w zajęciach Nasza Europa - lekcji bibliotecznej o tematyce europejskiej.
Podczas zajęć bibliotekarki przedstawiły prezentację o Unii Europejskiej, w której uczniowie dowiedzieli się czym jest UE, jakie ma cele oraz poznali jakie są najważniejsze instytucje unijne. Każdy z uczestników miał okazję sprawdzić swoją wiedzę w interaktywnym quizie Kahoot. Pytania dotyczyły prezentacji i ciekawostek jakie opowiedziały bibliotekarki. Uczniowie znali odpowiedzi na większość pytań, gdzie niektóre z nich były podchwytliwe!
Po sprawdzeniu wiedzy przyszedł czas na dalszą część zajęć - utworzenie trasy w kształcie waluty Unii Europejskiej dla Ozobotów.
___________________________________________
Projekt Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus
20 czerwca 2024, 15:47
𝗢𝗴𝗼́𝗹𝗻𝗼𝗽𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝗧𝘆𝗱𝘇𝗶𝗲𝗻́ 𝗖𝘇𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶𝗼𝗺 – 𝗰𝘇𝗮𝘀 𝘀𝘁𝗮𝗿𝘁!
Podczas pierwszego spotkania dotyczącego czytania najmłodszym czytelnikom - odwiedziły nas dzieci z Przedszkola w Gostkowie – by zobaczyć co trzeba zrobić by zostać naszym czytelnikiem, jakie książki oferujemy dla małych książkożerców oraz jakie dodatkowe atrakcje znajdują się w bibliotece.
Bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci podzieliły uczestników zajęć na dwie grupy: młodsze dzieci – Motylki zostały w Sali Bajek, natomiast starsze – Biedronki udały się do Czytelni Oddziału dla dzieci. Obie bibliotekarki przygotowały niesamowite opowieści dla grup. Motylki usłyszały bajkę o Złotej rybce, którą przedstawiono w formie Kamishibai – japońskiego teatrzyku obrazkowego dla dzieci. Biedroneczki posłuchały bajki "Kocham Cię jak stąd do Księżyca" Amelii Hepworth, która została wydana w formie 3D – trójwymiarowych, ruszających się obrazków.
To nie koniec ekscytujących zabaw dla obu grup! Młodsze dzieci po obejrzeniu naszego księgozbioru dobrze się bawiły przy użyciu Magicznego Dywanu. Natomiast starsze kodowały online biedronkę i kwiaty na interaktywnej tablicy.
20 czerwca 2024, 15:41
𝐓𝐲𝐝𝐳𝐢𝐞ń 𝐤𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰 𝐁𝐢𝐛𝐥𝐢𝐨𝐭𝐞𝐜𝐞!
Ten tydzień w naszej bibliotece był wyjątkowo kolorowy i pełen wrażeń! W odwiedziny zawitały do nas przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3, z którymi wspólnie odkrywaliśmy magiczny świat książek i kodowania.
Czytaliśmy "Nie lubię książek. Koniec, kropka". Dzieci z zaangażowaniem śledziły historię dziewczynki Michaliny, która początkowo nie przepadała za czytaniem, a potem odkryła jego uroki. Inna grupa poznała "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham". Ta wzruszająca opowieść o miłości rodziców do dziecka wywołała uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników spotkania.
Po dawce literatury nadszedł czas na kreatywne kodowanie! Na dywanie i tablicy interaktywnej tworzyliśmy kwiaty, kwiatki i biedronki.
Był to fantastyczny tydzień pełen nauki, zabawy i kreatywności! Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach, a my, bibliotekarze, czuliśmy ogromną satysfakcję z dzielenia się z nimi naszą pasją do książek i kodowania.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.
20 czerwca 2024, 15:19
"𝙋𝙤𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯 𝙢𝙞, 𝙖 𝙯𝙖𝙥𝙤𝙢𝙣𝙚̨, 𝙥𝙤𝙠𝙖𝙯̇ – 𝙖 𝙯𝙖𝙥𝙖𝙢𝙞𝙚̨𝙩𝙖𝙢, 𝙥𝙤𝙯𝙬𝙤́𝙡 𝙢𝙞 𝙙𝙯𝙞𝙖ł𝙖𝙘́, 𝙖 𝙯𝙧𝙤𝙯𝙪𝙢𝙞𝙚𝙢!" ~ Konfucjusz
Aż trzy grupy przedszkolne odwiedziły w ubiegłym tygodniu naszą Filię przy ul. Zwycięstwa.
Jaskółki, Wróbelki i Orzełki ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie wzięły udział w eksperymentach dla ciekawskich.
Dzieci poznały mnóstwo łatwych i bezpiecznych doświadczeń, które pomogły im zrozumieć tajemnicze zjawiska natury.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.
13 maja 2024, 13:24
𝐎𝐭𝐰𝐢𝐞𝐫𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐫𝐨́𝐭 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲𝐜𝐡
Grupa Sikorek ze Słonecznego Przedszkola Językowego oraz grupy Tęczowa i Miętowa z Przedszkola Montessori odwiedziła naszą bibliotekę. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci oglądały książki polecane przez bibliotekarki.
Nie były to jednak zwykłe, typowe książki, a opowiastki interaktywne w których można usłyszeć dźwięki. Każda z grup wysłuchała innej bajki grupa Sikorek wysłuchała bajki Kamishibai o Calineczce, grupa
Tęczowa Jaś i Magiczna Fasola. Natomiast grupa Miętowa wysłuchała interaktywnego Czerwonego Kapturka.
Poznaliśmy też serię Piżamorama przypominającą bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Bibliotekarki pokazały najbardziej popularne wśród najmłoszych czytelników książki z okienkami. Otwieranie ich czy przesuwanie palcem po egzemplarzu książki pozwala na rozwinięcie małej motoryki i sensoryczną zabawę.
Dzięki lekcjom bibliotecznym otwieramy drzwi nowym, małym czytelnikom i zachęcamy ich do częstego odwiedzania naszej książnicy.
02 maja 2024, 14:36
Warsztaty z okazji świąt państwowych
Za nami cykl warsztatów patriotycznych dla naszych najmłodszych Czytelników.
W ciągu dwóch intensywnych dni odwiedziły nas aż trzy grupy przedszkolne, a czwarta zawitała do naszej Filii przy ul. Zwycięstwa.
Podczas zajęć wykorzystaliśmy różnorodne metody dydaktyczne – od tradycyjnej pracy z książką, poprzez interaktywne gry i zabawy, warsztaty plastyczne, aż do uwielbianej przez maluchy nauki programowania i kodowania robotów.
Edukacja patriotyczna to bardzo ważny aspekt w wychowaniu każdego dziecka i zaczyna się już na etapie przedszkola. Dzieci bardzo często nie do końca rozumieją znaczenia słów „ojczyzna” czy „patriotyzm”.
Dlatego podczas zajęć małymi krokami rozbudzamy w uczestnikach szacunek do naszego kraju. W przystępny sposób uczymy się historii, rozmawiamy o polskich legendach i symbolach narodowych. Wyjaśniamy znaczenie barw naszej flagi i niejednokrotnie szlifujemy znajomość „Mazurka Dąbrowskiego”.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie.
15 kwietnia 2024, 17:15
Geniboty w akcji
Grupa z Przedszkola nr 2 w Bytowie spotkała się z naszymi robotami – Genibotami po raz pierwszy. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajkę „Jak zielona gąsienica stała się kolorowym motylem" i poznały funkcje robotów takie jak: wydawanie dźwięków, jeżdżenie, dodawanie i odejmowanie, a nawet tańczenie.
Poza tym w planie zajęć przewidzieliśmy nie tylko zabawę robotami, ale też kodowanie offline na macie oraz na tablicy interaktywnej. Zarówno na planszy jak i tablicy zakodowaliśmy kolorowe kwiaty.
Geniboty to interaktywne pomoce naukowe, dzięki którym dzieci wkraczają w poznawanie nowych technologii oraz uczą się poprzez nurt STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zabawa takim sprzętem rozwija kompetencje miękkie takie jak logiczne myślenie oraz kreatywność.
strona:
1
2
3
4
5
6
7