Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Pożegnanie - prof. dr hab. Jan Strelau (1931-2020)

11 sierpnia 2020, 10:10

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Profesora Jana Strelaua – Kaszuby urodzonego w Gdańsku, wychowanego w Bytowie i Tczewie. Jednego z najwybitniejszych polskich psychologów, dzięki któremu polska myśl psychologiczna znalazła trwałe miejsce w światowej nauce. Autora przełomowej w psychologii pracy „Temperament i typ układu nerwowego” wraz z oryginalną Regulacyjną Teorią Temperamentu, a także wielu artykułów naukowych. Współautora najważniejszych narzędzi do pomiaru temperamentu, adaptowanych do wielu wersji językowych i powszechnie używanych na świecie. Autora i współautora licznych podręczników akademickich. Jednego z darczyńców naszej biblioteki.

Rodzinie i Bliskim wyrazy współczucia składają Dyrekcja oraz Pracownicy