Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

Twoje zdjęcie w kalendarzu

21 sierpnia 2020, 13:48

Lubisz robić zdjęcia, czytasz książki, wypisujesz z nich ciekawe cytaty? – przyłącz się do naszej akcji.

Dzięki dotacji otrzymanej z programu Działaj Lokalnie przy udziale bytowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego planujemy wydruk wyjątkowych kalendarzy. Będą wyjątkowe, ponieważ nad ich powstaniem będzie mógł pracować każdy, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Zamierzamy wydać dwa kalendarze:

1. Ścienny na 2021 rok ze zdjęciami osób czytających książki.
  2. Biurkowy, uniwersalny kalendarz z cytatami z literatury.

Współautorem kalendarzy może być każdy pasjonat fotografii i miłośnik cytatów.

REGULAMIN UDZIAŁU W PROJEKCIE „CZYTAM W KALENDARZU”

1. Organizatorem projektu „Czytam w kalendarzu” jest grupa Aktywna biblioteka działająca przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie.

2. Cele konkursu: promocja czytelnictwa wśród mieszkańców powiatu bytowskiego; promowanie książek i czytelnictwa przy pomocy fotografii; upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako środka wyrazu artystycznego; inspirowanie twórczych poszukiwań cytatów z literatury.

3. Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy powiatu bytowskiego bez ograniczeń wiekowych.

4. Projekt przewiduje dwa rodzaje działań:

• konkurs, w którym wyłonione zostanie 12 fotografii potrzebnych do wykonania kalendarza ściennego, głosowanie na najciekawsze zdjęcia poprzez fanpage Biblioteki Miejskiej oraz wydruk 50 darmowych egzemplarzy; warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie fotografii z książką – sobie lub innej osobie za jej zgodą, oraz przysłanie zdjęcia lub więcej za pośrednictwem poczty elektronicznej;
  • wydanie kalendarza biurkowego tzw. rocznego, zawierającego na każdy dzień cytat z literatury – uczestnicy mogą przysyłać propozycje cytatów za pośrednictwem poczty elektronicznej, autorów nagrodzimy darmowymi egzemplarzami, których wydrukujemy 65;

5. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną ilość zdjęć oraz dowolną liczbę cytatów z literatury, wysyłając je na adres mailowy: bibmbyt@wp.pl lub przesłać jako wiadomość na Facebooku Biblioteki Miejskiej w Bytowie.

Wraz ze zgłoszeniem należy podać następujące dane: imię i nazwisko autora fotografii oraz dane do kontaktu: e-mail lub telefon.

6. Termin nadsyłania fotografii oraz cytatów – ostatni dzień września 2020 r.

7. W konkursie nie mogą brać udziału fotografie, które były wcześniej gdziekolwiek publikowane, nagradzane, eksponowane.

8. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora dla potrzeb konkursu zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz wykorzystania wykonanych fotografii w prowadzonych przez Organizatora konkursu działaniach promocyjnych, w tym publikacjach, materiałach medialnych oraz na portalach internetowych.

9. Uczestnik konkursu z chwilą przekazania pracy konkursowej udziela Organizatorowi nieograniczonej w czasie licencji niewyłącznej do bezpłatnej publikacji nadesłanych fotografii w mediach, Internecie, na wystawach i wydawnictwach w celach promocyjnych.

10. Zgłoszenie pracy do Konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na Konkurs zostały wykonane osobiście. Przekazanie prac konkursowych oznacza jednocześnie, że przekazujący oświadcza, iż nie naruszają one praw osób trzecich, w szczególności nie naruszają ich majątkowych i osobistych praw autorskich.

Dodatkowych informacji o projekcie udziela Alina Werochowska:

tel. 59 822 74 08,

e-mail: bibmbyt@wp.pl

Pieniądze na organizację przedsięwzięcia zdobyli nasi pracownicy członkowie nieformalnej grupy „Aktywna Biblioteka” Alina Werochowska i Jacek Prądziński, autorzy wniosku do programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.