Licznik odwiedziń: 541902

Muzeum Zachodnio-Kaszubskie

Partnerstwo Dorzecze Słupii

Jacek Prądziński na „Liście 100”!

28 czerwca 2018, 20:53

Jacek Prądziński – kustosz Działu dla Czytelników Dorosłych, kierownik bytowskiej Pracowni Orange, znalazł się w zaszczytnym gronie 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce.  „Listę 100” osób ogłosiło Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych Polsce. Nominacji do listy dokonali doświadczeni eksperci, praktycy w działaniach na rzecz upowszechniania partycypacji cyfrowej, osoby które potrafią ocenić i docenić osiągnięcia.

„Lista 100” najbardziej zaangażowanych została odczytana podczas ogólnopolskiej konferencji „Umiejętności cyfrowe 2018.pl”, która odbyła się 21 czerwca w Warszawskim Domu Technika. Imiona i nazwiska laureatów odczytał Włodzimierz Marciński, Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Marzena Śliz, Dyrektor public affairs Huawei Polska.  To nie tylko ogromne wyróżnienie dla naszego pracownika, ale także dla bytowskiej Biblioteki i Bytowa. Uroczyste wręczenie dyplomów wszystkim laureatom nastąpi we wrześniu 2018 roku.

Wyróżnienie poprzez umieszczenie na „Liście 100” jest przyznawane osobom indywidualnym za wyróżniającą się działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Wkład ten może się przejawiać m.in., poprzez działalność  edukacyjną, popularyzatorską, badawczą, analityczną, organizacyjną, wspieranie rzeczowe i finansowe projektów, opracowywanie polityk publicznych z zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych.

Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych  powołane zostało pod patronatem Prezydenta RP z inicjatywy Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Lidera Cyfryzacji. Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych to nieformalne zrzeszenie instytucji, organizacji i firm, które dobrowolnie działają na rzecz inspirowania i wspierania powszechnej edukacji cyfrowej oraz efektywnego wykorzystywania technologii.