Szkolenia dla bibliotekarzy – inauguracja edycji 2018/2019

17 września 2018, 17:50

Wraz nowym rokiem szkolnym zainaugurowaliśmy  trzecią edycję cyklicznych szkoleń z zakresu nowych technologii dla bibliotekarek i bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego. Zgodnie z przyjętymi zasadami działania naszej sieci współpracy i samodoskonalenia bibliotekarzy z bibliotek publicznych, każdy temat warsztatów jest wcześniej konsultowany.

Edycję 2018/2019 rozpoczęliśmy cyklem szkoleń pt. „Prezentacje multimedialne w pracy bibliotekarza - praca w programie PowerPoint”.

14 września 2018 roku w Pracowni Orange w Bytowie z prezentacją multimedialną pracowało 10 bibliotekarzy z 7 bibliotek powiatu bytowskiego. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 października 2018 roku w ramach „Tygodnia Pracowni Orange”.

Warsztaty prowadzi Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Sektora 3.0. Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Mobilny Doradca to konsultant, specjalista, który oferuje wsparcie organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom np. bibliotekom, domom kultury itp. w zakresie wykorzystania oraz rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wsparcie udzielane przez Mobilnego Doradcę nie jest jednorazowe, lecz wpisuje się w proces długofalowego doradztwa. Pomoc Mobilnego Doradcy dedykowana jest przede wszystkim małym organizacjom i podmiotom, których nie stać na zatrudnienie informatyków lub doradców technologicznych. Jest on neutralnym konsultantem i nie reprezentuje żadnych grup interesu. Organizowane przez niego szkolenia oraz doradztwo jest całkowicie bezpłatne.

Szkolenia z zakresu ICT dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to stały element działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pracowni Orange. W ramach oferty dla bibliotekarzy z terenu powiatu odbywają się szkolenia z zakresu:

• nowe technologie w promocji biblioteki,
  • nowe technologie w zarządzaniu biblioteką,
  • nowe technologie w marketingu biblioteki.

Ponadto zapewniamy:

• pomoc w diagnozie problemów i potrzeb biblioteki,
  • doradztwo w zakresie tworzenia strategii wykorzystywania technologii.
Szkolenia dla bibliotekarzy – inauguracja edycji 2018/2019