Moc atrakcji dla najmłodszych

05 kwietnia 2022, 09:54

Ozoboty, magiczny dywan i bociany origami

To był intensywny, ale bardzo udany poniedziałek! 4 kwietnia w naszym Oddziale dla Dzieci przeprowadziliśmy aż 3 różne lekcje biblioteczne.

Najpierw odwiedziła nas grupa Sówki ze Słonecznego Przedszkola Językowego w Bytowie. Na wiosennych warsztatach plastycznych stworzyliśmy przepiękne bociany z origami. Nieco później razem z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej nr 5 bawiliśmy się i uczyliśmy na magicznym dywanie w Sali Bajek. Kolejną atrakcją było kodowanie Ozobotów. Te małe, niepozorne, ale jakże inteligentne roboty okazały się strzałem w dziesiątkę! To nowość w naszej Bibliotece, ale już wiemy, że zajęcia z programowania będziemy prowadzić regularnie.

Zależy nam, by od małego zachęcać dzieci do odwiedzania naszej książnicy. Dlatego też oferujemy tak różnorodne zajęcia dla najmłodszych. Pragniemy, aby biblioteka kojarzyła się nie tylko z książkami, ale przede wszystkim z miejscem, gdzie można miło spędzić czas.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy Was o organizowanych przez nas wydarzeniach.