Licznik odwiedziń: 2219651

SENIOR OBYWATEL - IV Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej

08 września 2022, 15:10

Wiemy już kto będzie reprezentował Powiat Bytowski na szczeblu wojewódzkim

W czwartek 8 września, w samo południe, uczestnicy przystąpili do rywalizacji na etapie powiatowym. Na rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 21 pytań, mieli 30 minut. I choć wszyscy konkursowicze oddali testy przed upływem wyznaczonego czasu, to do wyłonienia trójki najlepszych niezbędna była dogrywka. Różnice pomiędzy uczestnikami były minimalne, a o poszczególnych miejscach zadecydował jeden punkt!

Komisja Konkursowa w składzie:

Paweł Chodorowski, naczelnik Wydziału Rozwoju i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Bytowie – członek Komisji

Jacek Prądziński, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie – członek Komisji

Ewelina Fabjan – młodszy bibliotekarz, przewodnicząca Komisji, koordynator eliminacji powiatowych,

po sprawdzeniu wszystkich testów ogłosiła, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:

Barbara Chmielecka

Grażyna Kowalik

Andrzej Chmielecki

Każdy z nich podczas wiosennych eliminacji w Gdańsku powalczy o główną nagrodę, jaką jest wyjazd do Brukseli.

Dyplomy orz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bytowie osobiście wręczył Starosta Powiatu Bytowskiego - Leszek Waszkiewicz.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że zainspirujemy także innych seniorów do samokształcenia i zainteresowania się naukami społecznymi.

Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy przy współpracy z Telewizją Senioralną oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Patronat honorowy nad Olimpiadą sprawuje Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie