Oferta dla Seniorów

Uniwersytet Trzeciego Wieku

30 sierpnia 2019, 09:58

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie ma na celu realizację i rozwój otwartych form dokształcania i rozwoju intelektualnego osób dorosłych, niebędących studentami, a w szczególności emerytów i rencistów pragnących nadal pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania w formie zajęć zbliżonych do działania uczelni wyższych.

11 kwietnia 2019 roku rozpoczęła się już druga edycja spotkań dla bytowskich słuchaczy UTW. Zajęcia odbywają się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie.

Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.

Kreatywne Czwartki

30 sierpnia 2019, 10:15

Przyjazne, biblioteczne progi otwarte są na wszelką aktywność i twórczość artystyczną użytkowników. Biblioteka chętnie gości seniorów, oferując im warunki do wymiany spostrzeżeń, pasji, wrażeń i doświadczeń. Tutaj można – w miłej atmosferze, przy kawie i herbacie – opowiedzieć o interesującej książce, pochwalić się przepisem kulinarnym, przejrzeć interesujący album czy poradnik, usłyszeć, co warto obejrzeć czy przeczytać, a także poszerzyć zainteresowania i wiedzę o szeroko pojętej kulturze i sztuce.

Spotkania odbywają w każdy czwartek o godzinie 11.00.

Akademia Umiejętności Cyfrowych

30 sierpnia 2019, 11:36

Stałym elementem działalności bytowskiej książnicy są także kursy komputerowe, warsztaty oraz indywidulane konsultacje z zakresu kompetencji cyfrowych, dedykowane seniorom. Zatrudnieni w placówce bibliotekarze to specjaliści, którzy są idealnymi edukatorami, zapobiegają cyfrowej marginalizacji, a przez to wykluczeniu seniorów ze społeczeństwa informacyjnego. Organizowane w placówce zajęcia nie mają charakteru jednorazowego, okazjonalnego działania. Służymy pomocą i wsparciem także po zakończeniu szkolenia. Inicjatywie towarzyszy jeden cel – pokazanie osobom 50+, że cyfrowe umiejętności to nowe możliwości, lepsza jakość życia.

KSIĄŻKA NA TELEFON

04 września 2019, 19:09

Biblioteka Miejska w Bytowie wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, chorych i niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie miasta, proponuje usługę:

KSIĄŻKA NA TELEFON

Akcja polega na dostarczaniu książek osobom, które lubią czytać, a ze względu na stan zdrowia nie są w stanie przyjść do biblioteki i korzystać ze zbiorów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny: 59 822 23 08

Dostarczaniem książki do domu zajmują się bibliotekarze, stażyści i wolontariusze. Zapraszamy również młodych ludzi, którzy chcą zostać wolontariuszami i pomagać osobom starszym, aby zgłaszali się do biblioteki.