EGZOTYCZNY ŚWIAT ZWIERZĄT W BIBLIOTECE

26 września 2022, 14:56

Warsztaty przyrodnicze z Panem Przygodą

Czy węże są obślizgłe? Czy skorpiony świecą w ciemności? A czy jaszczurki jedzą truskawki? Na te pytania, w czwartek 22 września, odpowiedział nam Pan Przygoda prezentując swoich niezwykłych przyjaciół:

Boa dusiciela MARIUSZA, jadowitego skorpiona STEFANA, uroczego (choć nie dla wszystkich) ptasznika BOŻENKĘ, agamę brodatą KAJTKA i białego jeża JERZEGO.

Takich gości jeszcze w naszej bibliotece nie było! Nic więc dziwnego, że Pracownia Orange pękała w szwach.

Prowadzący spotkanie Szymon Michalak miał okazję pracować w najróżniejszych zakątkach świata. Na każdym kontynencie poznawał dziką przyrodę i obcował z egzotycznymi zwierzętami. Teraz opowiada o nich innym i uczy, jak dbać o najcenniejsze skarby naszej planety.

Dowiedzieliśmy się gdzie żyją i co jedzą rzadkie i niestety coraz częściej zagrożone wyginięciem gatunki. Mogliśmy pogłaskać węża i zobaczyć jego zrzuconą skórę. Przyglądaliśmy się jak agama je suszone świerszcze, a także obserwowaliśmy fluorescencyjny pancerz skorpiona.

Na końcu obejrzeliśmy filmik z wyprawy do ognistej Gwatemali - śledziliśmy poszukiwania boa i byliśmy świadkami erupcji wulkanu.

Zwjeżaki i Pan Przygoda - Przyrodnicze warsztaty edukacyjne dla dzieci. pokazali nam, że zwierząt – nawet tych najgroźniejszych – nie należy się bać, a już na pewno nie należy robić im krzywdy!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

#działajlokalnie

#efektydziałajlokalnie

Dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.