Licznik odwiedziń: 2205050

NOC BIBLIOTEK 2022

01 października 2022, 12:13

Jedynie w całkowitej ciemności, nie widząc nic, możemy zobaczyć wszystko.

Przyjemna, straszna, cicha, relaksująca, dziwna, fajna… Tak o ciemności mówili uczestnicy Nocy Bibliotek, którzy
w piątek 30 września, mieli okazję wysłuchać Opowieści w ciemności Szymona Góralczyka.

Okazuje się, że ciemność wcale nie powinna być utożsamiana z czymś złym. Wręcz przeciwnie. Możemy w niej odnaleźć spokój, odprężyć się i zrelaksować. Pomaga nam wyostrzyć zmysły i pobudzić wyobraźnię. Obrazy nabierają kształtów, dźwięki stają się wyraźniejsze. Słowa docierają do nas bardziej.

Wsłuchiwanie się w Opowieści w ciemności było bardzo ekscytującym i ciekawym, ale jednocześnie trochę mistycznym, bo w większości nieznanym nam dotąd doświadczeniem.

Zanim jednak zanurzyliśmy się w zupełną ciemność, razem z Karawaną Opowieści przenieśliśmy się na chwilę do Afryki. Tamtejsze baśnie wyjaśniły nam jak powstały pustynie, dlaczego lew został królem zwierząt oraz co sprawiło, że w dzień jest jasno, a w nocy ciemno. Spotkaliśmy także strasznego ducha, co połykał kolorowe motyle oraz nauczyliśmy się, żeby nie wchodzić do afrykańskich rzek w obawie przed najwstrętniejszym ze wszystkich krokodyli.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie