#TEAMRODZINA

02 listopada 2022, 15:08

Warsztaty dla Ojców z Dziećmi

W ramach akcji #TeamRodzina, w czwartek 27 października, zorganizowaliśmy biblioteczne zajęcia z programowania i kodowania robotów dla OJCÓW Z DZIEĆMI. Bohaterami spotkania były Photony i Ozoboty.

Te pierwsze to urządzenia edukacyjne, którymi sterujemy za pomocą smartfonu albo tabletu. Mogą one zmieniać kolory interaktywnych czułek, a także wydawać odgłosy zwierząt czy naśladować ludzkie emocje. Hitem okazała się dodatkowa funkcja nagrania własnego głosu na Photona. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi programiści, sterując robotami na specjalnych matach do gry.

Z kolei Ozoboty, choć dużo mniejsze od Photonów i bardzo niepozorne, to jednak niezwykle inteligentne robociki. Do zabawy z nimi potrzebujemy jedynie kolorowych markerów i kartki. Pracujemy na gotowych trasach lub tworzymy własne scenariusze. Kluczem jest legenda kodów, czyli poleceń, które Ozoboty odczytują na bazie 4 kolorów – czarnego, czerwonego, zielonego i niebieskiego. Dzieci wykazały się pomysłowością tworząc naprawdę skomplikowane trasy, a Ojcowie pomagali by były dokładnie pokolorowane, bo w przeciwnym razie Ozobot mógł się pogubić.

Ważną częścią zajęć była więc współpraca dzieci i ojców oraz budowanie wzajemnych relacji.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie

__________________________________________________________________________________________

Akcję #TeamRodzina współorganizują Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacja Share the Care.