DELEGACJA Z MIAST PARTNERSKICH

27 marca 2023, 11:12

Z wizytą w Bibliotece

W piątek, 24 marca, mieliśmy przyjemność gościć u siebie delegatów z miast partnerskich Gminy i Powiatu Bytowskiego, m.in. ze Szwecji, Niemiec i Litwy.

Podczas wyjątkowej wizyty opowiedzieliśmy gościom o działaniach, które podjęliśmy w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy. Po krótkiej prezentacji zaprosiliśmy delegatów na warsztaty programowania Photonów. Pokazaliśmy na czym polega nauka z tymi urządzeniami, wybierając się na multimedialny spacer po Bytowie. Dzięki temu uczestnicy poznali najważniejsze zabytki naszego miasta.

Po nowych technologiach przyszedł czas na część artystyczną, czyli Bum Bum Rurki. Nasi goście bardzo szybko pojęli, o co chodzi w tej ruchowo-muzycznej zabawie. Wspólnie udało nam się nawet zagrać jeden z utworów.

Następnie przenieśliśmy się do Sali Bajek, by zaprezentować uwielbiany przez naszych Czytelników Magiczny Dywan. Na końcu oprowadziliśmy obcokrajowców po Bibliotece.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie