IV OLIMPIADA WIEDZY OBYWATELSKIEJ

15 czerwca 2023, 11:52

Obywatele przez duże O

We wtorek 13 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy „𝙎𝙀𝙉𝙄𝙊𝙍 𝙊𝘽𝙔𝙒𝘼𝙏𝙀𝙇”.

Tydzień temu finaliści eliminacji powiatowych w Sali Niebo Polskie rozwiązywali niełatwy test zawierający pytania z zakresu szeroko rozumianej wiedzy obywatelskiej. Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców, którzy na zaproszenie europosłanki Magdaleny Adamowicz odwiedzą Parlament Europejski.

Powiat bytowski godnie reprezentowali Pani Barbara i Pan Andrzej Chmieleccy. Do zwycięstwa zabrakło niewiele…

Warunkiem budowy społeczeństwa obywatelskiego są świadomi praw obywatele. Uczyć się i pogłębiać ciekawość świata można przez całe życie. Cieszymy się, że Seniorzy dają dobry przykład młodszym pokoleniom.

Dziękujemy Staroście Powiatu Bytowskiego, Panu Leszkowi Waszkiewiczowi za wspieranie naszych działań i zapewnienie Olimpijczykom transportu do Gdańska.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie