#CodeWeek2023

24 października 2023, 09:25

Europejski Tydzień Kodowania za nami!

W ramach akcji udało nam się zorganizować aż 4 spotkania dla różnych grup wiekowych.

We wtorek 17.10 odwiedziły nas 6-latki z Przedszkola nr 2 w Bytowie, a w środę 18.10 uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie. Podczas warsztatów z robotami Photon dzieci musiały wykazać się kreatywnością i umiejętnością logicznego myślenia, by poprawnie zaprogramować jesienną trasę dla naszych robotów.

W czwartek 19.10 po raz pierwszy w zajęciach z robotami udział wzięli… Seniorzy! Jednak nie były to warsztaty z użyciem Photonów, a lekcja kodowania z dużo mniejszymi Ozobotami. Jak na pierwsze spotkanie z robotami edukacyjnymi, Seniorzy poradzili sobie znakomicie!

W piątek 20.10 warsztaty z dziećmi odbyły się również w naszej bibliotecznej Filii. Maluchy z grupy „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Świętego Filipa nie tylko samodzielnie kodowały ścieżki z zadaniami dla Ozobotów, ale także układały specjalne puzzle, po których poruszały się roboty.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Pobudza kreatywność, rozwija umiejętności matematyczne i analityczne oraz uczy cierpliwości i wytrwałości.

______________________________________________________________________________________

Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie