PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

27 października 2023, 14:32

Laureaci odebrali nagrody

Konkurs plastyczny pt. „Drzewa – zielone płuca Bytowa” zakończyliśmy uroczystym podsumowaniem w Pracowni Orange. Warto przypomnieć, że na konkurs wpłynęło aż 61 obrazków! Poziom artystyczny okazał się tak wysoki, że jury postanowiło nagrodzić aż 11 prac i dodatkowo 8 wyróżnić. Każda z nich trafiła na konkursową wystawę.

W piątek, 27 października, laureaci odebrali nagrody z rąk Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie – Krzysztofa Zwary oraz Przewodniczącej Komisji Konkursowej – Ireny Grzywnowicz.

Na tych, którzy przybyli tego dnia do Biblioteki czekała dodatkowa atrakcja! Konkurs, w którym nagrodą była maskotka naszego miasta – Bycio. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Pan Krzysztof Zwara nosi ciemnozielony mundur?

I choć początkowo padały różne odpowiedzi, to w końcu udało się odgadnąć, że jest to mundur myśliwego.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom! Niezmiernie cieszy nas fakt, że tak wielu młodych uczestników postanowiło wykonać pracę plastyczną. Tym bardziej, że celem konkursu było zwiększenie świadomości dotyczącej ochrony środowiska oraz wpływu zanieczyszczeń na człowieka.

Pełne wyniki konkursu znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Nagrody dla laureatów ufundowali:

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie oraz Urząd Miejski w Bytowie.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie