BOOM! NA GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE

15 listopada 2023, 10:23

Nowe planszówki trafiły na półkę

Dzięki wydawnictwu EGMONT do naszej Biblioteki trafiły nowe planszówki!

W ramach udziału w trzeciej edycji akcji „Boom na komiksy i gry planszowe w bibliotece” otrzymaliśmy m.in. gry: LUXTORPEDA i REAKCJA ŁAŃCUCHOWA.

Oczywiście musieliśmy je przetestować!

Rewelacyjna okazała się Luxtorpeda, która sprawdziła się zarówno podczas gry z małymi dziećmi (Leon i Lila okazali się niepokonani), a także na zajęciach z Seniorami. Gra ćwiczy takie umiejętności jak spostrzegawczość, skupienie i zapamiętywanie. Nam – bibliotekarzom – szczególnie przypadła do gustu, ponieważ występują w niej różne postaci i obiekty związane z polską kulturą, literaturą i historią.

Z kolei Reakcja Łańcuchowa to łamigłówka wymagająca dobrego planowania. Znalezienie najlepszej opcji dostarcza wielkiej satysfakcji. Dzięki małemu pudełku i szybkiej rozgrywce to idealna gra do zabrania w podróż.

Jak widzicie, biblioteczny zbiór gier nieustannie się powiększa, dlatego zachęcamy Was do ich wypożyczania całkowicie za darmo.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie