PROJEKT miniPAKT

27 stycznia 2024, 11:21

Sprzęt za 134 514,03 zł trafił do naszej Biblioteki!

Dzięki projektowi "miniPAKT - gminne pracownie komputerowe" i wsparciu Funduszy Europejskich, Biblioteka Miejska w Bytowie zyskała nowy sprzęt interaktywny za łączną kwotę prawie 135 tys. zł!

W ramach grantu otrzymaliśmy:

• 6 laptopów z oprogramowaniem i urządzeniami peryferyjnymi (myszki, słuchawki)
  • 12 robotów Genibot
  • 24 roboty Ozobot
  • 6 zestawów gogli VR Oculus Meta Quest 2
  • Interaktywny monitor 86
  • Knowla Box, czyli magiczna ściana i podłoga w jednym.

Sprzęt posłuży głównie dzieciom i młodzieży zarówno podczas zajęć grupowych jak i indywidualnie. Zapraszamy do odwiedzania Biblioteki i korzystania z nowych urządzeń.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych u uczniów, nauczycieli i dorosłych oraz zwiększanie dostępu do nowoczesnych technologii. Pracownie Komputerowe stają się miejscem kreatywnego wykorzystania cyfrowego świata, wspierając rozwijanie kompetencji przyszłości.