Licznik odwiedziń: 2419477

WYNIKI KONKURSU

10 lipca 2024, 09:40

KATEGORIA: poezja pisana w języku kaszubskim

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego

• Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk), Godło: Sztëkchleba za wiersz: "Stolëmùlk z mòtilã" - 500,00 zł

Nagroda pozaregulaminowa Rodziny Kalinowskich:

• Mateusz Klebba (Rumia), Godło:  CËGÓN Z PÙSTK za wiersz: "Jô?"

KATEGORIA: poezja pisana w języku polskim

WYRÓŻNIENIA:

• Czesław Markiewicz (Zielona Góra), Godło: Tempus za wiersz „na dwoje – anty wróżba” - 500,00 zł  (za wnikliwość i głębię rozważań egzystencjalnych)
  • Mirosław Kowalski (Mysłowice), Godło: bluszcz za wiersz „Podpowiada to echo”– 500,00 zł (za empatię wobec natury i walory poetyckiego obrazowania)

NAGRODY:

III nagroda

• Bogdan Nowicki (Świętochłowice), Godło: GWASZ za wiersz „Płanetnicy”  –  700,00 zł

II nagroda

• Artur Boratczuk (Boleszkowice), Godła: HST za wiersz „Przybycie osadników na Ziemie Odzyskane” - 800,00 zł

I Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego

• Janusz Pyziński (Dębica), Godło: SEZON OGÓRKOWY za wiersz: „Zanim” – 1000,00 zł

Na konkurs wpłynęło łącznie 58 wierszy (50 w kategorii poezji pisanej w języku polskim oraz 3 w kategorii poezji kaszubskojęzycznej). Z tych utworów, 8 wierszy w kategorii poezji pisanej w języku polskim nie zostało dopuszczonych do rozpatrywania przez jury, ponieważ nie spełniły wymogów regulaminu (niezapisany tekst na płycie, brak nośnika, niemożność otwarcia pliku, rażące przekroczenie terminu nadsyłania prac).

Serdecznie zapraszamy na galę literacko-muzyczną „IV Zamek w poezji”, która odbędzie się 27 lipca 2024 r. Podczas tego wydarzenia zostaną wręczone nagrody laureatom, którzy będą mieli okazję osobiście zaprezentować swoje dzieła. Osobisty odbiór nagród jest niezbędny – w przeciwnym razie laureatowi przypadnie jedynie tytuł honorowy.