EMOCJE JAK NA MUNDIALU

30 stycznia 2023, 10:33

Biblioteczny trening z Akademią Młodych Wilków

Nie na murawie, a wśród książek odbyły się w tym tygodniu treningi młodych piłkarzy
z Akademii MKS Bytovii Bytów.

Spotkania rozpoczęliśmy od oprowadzenia dzieci po wszystkich działach Biblioteki i pokazania im, gdzie znajdą poszczególne książki – w tym oczywiście te o sporcie i piłce nożnej, a także biografie ich idoli. Messiego, Ronaldo, czy Maradony nie musieliśmy nikomu przedstawiać.

Następnie podzieliliśmy się na trzy zespoły: czerwonych, żółtych i niebieskich. Każda z drużyn zajmowała się kolejno kodowaniem Ozobotów, programowaniem Photonów i grą na Magicznym Dywanie.

Tym razem tradycyjną piłkę zastąpiły nowe technologie. Roboty doskonale spisały się w roli piłkarzy i bez problemu kierowały piłkę do bramki. Z kolei Magiczny Dywan znakomicie zastąpił prawdziwe boisko, na którym rozegraliśmy nawet piłkarski turniej.

I choć, jak wiadomo, w Bibliotece należy zachować ciszę, to w tym momencie radosne okrzyki niosły się po całym zamku.

We wtorek odwiedzili nad adepci najmłodszego rocznika – Bytovia Bambini, pod opieką Mateusza Śmigla oraz dyrektora Akademii Tomasza Mielewczyka. Natomiast w czwartkowych zajęciach udział wzięli zawodnicy Juniora E1 oraz E2, których trenują Krzysztof Król i Radosław Regliński.

Dziękujemy za udział w bibliotecznych treningach i mamy nadzieję, że Młode Wilki będą do nas wracać.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie