Grażyna Kowalik z Bytowa w drugim etapie wojewódzkich eliminacji

12 listopada 2019, 18:38

W sobotę, 9 listopada w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbyły się wojewódzkie eliminacje II Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. W wydarzeniu udział wzięło blisko stu seniorów, w tym olimpijczycy z Bytowa.

30 pytań w 30 minut - takie zadanie czekało na seniorów podczas pierwszego etapu eliminacji wojewódzkich II Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Prezydenta Pawła Adamowicza.

Olimpiada na szczeblu wojewódzkim podzielona została na dwa etapy. W pierwszym udział wzięło blisko sto osób. Kwadrans po godzinie 11 seniorom zostały rozdane testy jednokrotnego wyboru na rozwiązanie, których mieli 30 minut. Wśród trzydziestu testowych pytań pojawiły się zagadnienia związane m.in. z Pawłem Adamowiczem, trójpodziałem władzy, systemem wyborczym, a nawet Zimną Wojną.

Po zebraniu i sprawdzeniu testów komisja wyłoniła do drugiego etapu 34 osoby. Wśród nich znalazła się Grażyna Kowalik z Bytowa, laureatka pierwszego miejsca naszych gminnych eliminacji.

W drugiej turze testu seniorzy musieli odpowiedzieć na 20 pytań w ciągu 20 minut. Z tej grupy zostanie wyłoniona dziesiątka najlepszych, którzy 10 grudnia br. pojadą do Warszawy reprezentować województwo pomorskie podczas ogólnopolskiego finału. Nazwiska tych osób poznany 20 listopada. Z ostatniego etapu olimpiady ponownie zostanie wyłonionych dziesięciu laureatów, którzy w nagrodę pojadą na trzydniową wycieczkę do Brukseli.

Źródło: PORTAL MIASTA GDAŃSKA