Licznik odwiedziń: 2203451

Podsumowanie wojewódzkich eliminacji Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej

25 listopada 2019, 13:48

W środę 20 listopada, w auli „Pod Polskim Niebem” Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, odbyła się uroczysta gala podsumowująca wojewódzkie eliminacje II Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Obywatel Senior” im. Pawła Adamowicza. W tegorocznej edycji wydarzenia najlepszy okazał się Wojciech Niedźwiedzki. Na ogólnopolski finał olimpiady, która odbędzie się w grudniu w Warszawie, pojedzie czternastu laureatów, reprezentantów województwa pomorskiego, w tym Grażyna Kowalik, laureatka naszych gminnych eliminacji.

„Obywatel Senior” to Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej przeznaczona dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Druga, tegoroczna edycja olimpiady, otrzymała imię Pawła Adamowicza. 9 listopada br. w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Gdańsku, odbyły się wojewódzkie eliminacje olimpiady. Udział w wydarzeniu wzięło stu seniorów. Najlepsi z najlepszych, czyli ci, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, będą reprezentować województwo pomorskie podczas ogólnopolskiego finału olimpiady, który odbędzie się 10 grudnia br. w Warszawie. Nazwiska tych osób poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 listopada w auli Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Pierwotnie, laureatów reprezentujących Pomorze na ogólnopolskim finale olimpiady, miało być dziesięciu. Będzie ich jednak czternastu. Ze względu na bardzo wysoki  poziom wiedzy olimpijczyków, komisja i organizator olimpiady, czyli Fundacja Barbary Średniawy, postanowili poszerzyć listę laureatów o cztery osoby.

LISTA LAUREATÓW II OLIMPIADY „OBYWATEL SENIOR”:

• Wojciech Niedźwiedzki
  • Krystyna Szulc
  • Tadeusz Łachacki
  • Irola Ferlin
  • Aleksander Chrupczalski
  • Gertruda Kowalczyk
  • Grażyna Kowalik
  • Walentyna Czapska
  • Halina Klein
  • Lonisława Jasińska
  • Wiesław Kożyczkowski
  • Antonina Jędrzejowska-Baj
  • Wiesława Felicjancik
  • Maria Lejszys

Podczas uroczystej gali podziękowano także wszystkim organizatorom poszczególnych szczebli eliminacji. Podziękowania otrzymali m.in. Leszek Waszkiewicz, Starosta Powiatu Bytowskiego, Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa oraz Jacek Prądziński, koordynator gminnych eliminacji.  Głównym organizatorem olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy, przy współpracy z Delegaturą Pomorską Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Patronat honorowy nad olimpiadą sprawuje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Olimpiada jest współfinansowana ze środków województwa pomorskiego.

Źródło: PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Podsumowanie wojewódzkich eliminacji Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej