Medal „W dowód uznania” dla Jacka Prądzińskiego

19 stycznia 2021, 11:15

Nie tylko Biblioteka otrzymała prestiżowe odznaczenie. Za zasługi i dokonania wyróżniony został także nasz bibliotekarz – Jacek Prądziński, kustosz Działu dla Czytelników Dorosłych. Indywidulane odznaczenie potwierdza, że Biblioteka to przede wszystkim bibliotekarze, którzy dbają o wysoki poziom działań na rzecz polskiego bibliotekarstwa.

Zgodnie z Regulaminem z dn. 7 kwietnia 2017 r. Medal „W dowód Uznania” nadaje się osobom oraz instytucjom i organizacjom za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa oraz informacji naukowej, na które składają się działania organizacyjne, modernizacyjne, dydaktyczne, badawcze, wydawnicze i popularyzatorskie zarówno w skali krajowej jak i lokalnej.

Medal „W Dowód Uznania” został ustanowiony 15 czerwca 1997 r., przez Krajowy Zjazd Delegatów SBP i zaprojektowany przez artystę plastyka, Zbigniewa Jarockiego.

Odznaczenie to zostało przyznane w grudniu 2020 roku przez prezydium Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie, które pozytywnie zaopiniowało Medal „Bibliotheca Magna Perennisque” dla Biblioteki Miejskiej w Bytowie. W roku 2020 Medal „W Dowód Uznania” został przyznany 13 bibliotekarzom.

Zgodnie z regulaminem wręczenie Medalu powinno mieć charakter uroczysty i odbywać się podczas ważnych spotkań, zatem oficjalne nadanie odznaczenia nastąpi dopiero, gdy będzie możliwość zorganizowania stosownej uroczystości.