Licznik odwiedziń: 2198539

Wyróżnienie dla Aliny Werochowskiej

28 maja 2021, 15:04

Z dumą informujemy, że nasza koleżanka Alina Werochowska, bibliotekarka z Działu dla Czytelników Dorosłych otrzymała doroczną nagrodę Burmistrza Bytowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w kategorii:

Propagator kultury regionalnej – za szczególne działania upowszechniające wielonarodową i wieloetniczną kulturę gminy Bytów.

Alina Werochowska - od kilku lat działa na rzecz propagowania kultury kaszubskiej nie tylko w regionie, ale i poza nim. Wielokrotnie w ramach pracy społecznej prowadziła mniejsze i większe wydarzenia związane z działalnością bytowskich Kaszubów – m.in. jako współorganizator, juror, czy prowadząca imprezy takie jak: Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży, Kaszubska Sobota, promocje wydawnictw w rodnej mowie lub o tematyce kaszubskiej, konkursy recytatorskie. Poza działalnością w bytowskim oddziale Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego i zawodową jako nauczyciela rodnej mowy, była pomysłodawczynią imprezy cyklicznej organizowanej przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie – Imienin Borowej Ciotki w Zagrodzie Styp-Rekowskich w Płotowie.

Serdecznie gratulujemy!