Europejski Tydzień Kodowania

23 października 2021, 12:47

SPOTKANIE W LESIE Z ROBOTAMI PHOTON

CodeWeek czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Nasza Biblioteka również wzięła udział w akcji. W tym tygodniu zorganizowaliśmy kilka lekcji edukacyjnych o programowaniu z robotami PHOTON. We wtorek 19 października odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Zajęcia dotyczyły Ekologii na co dzień i obejmowały zagadnienia z tematów Spotkanie w lesie oraz Malowane liście.Na specjalnych matach wspólnie pokonywaliśmy leśne szlaki i uczyliśmy się zachowań przyjaznych środowisku. Poznaliśmy także różne gatunki liści drzew.

Cieszymy się, że możemy kształtować w dzieciach proekologiczne postawy i to w tak nieszablonowy sposób, bo roboty edukacyjne okazały się prawdziwą atrakcją.

Zajęcia realizowane przez Pracownię Orange w Bytowie w ramach programu grantowego  pn. „Programowanie – ekologia na co dzień” przyznanego przez Fundację Orange.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku