Spotkanie autorskie z Katarzyną Tkaczyk

26 października 2021, 13:07

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD ISKRY...

Wczoraj w naszej Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie z autorem powieści FANTASY, a właściwie to autorką, bo odwiedziła nas Katarzyna Tkaczyk.

Podczas promocji poznaliśmy kulisy powstawania książki „Iskra”. Dowiedzieliśmy się, że proces twórczy trwał z przerwami łącznie 5 lat, i że fragmenty opowiadań najpierw ukazywały się w Internecie na serwisie Wattpad. Co ciekawe teksty autorki były też wcześniej publikowane na Węgrzech.

Autorka wspomniała o swoich pisarskich rytuałach, o odbiorze dzieła przez swoją rodzinę, znajomych, ale też wydawców. Przytoczyła po krótce losy głównego bohatera – Olava. Mówiła, że Iskra to książka przede wszystkim o odwadze, o poszukiwaniu siebie i niesamowitej więzi, jaka zawiązała się między mistrzem a jego uczniem.

Chociaż książka została przydzielona do młodzieżówki, zainteresować może każdego czytelnika. Mimo, że jest to powieściowy debiut Katarzyny, to nie zamierza ona na tym poprzestać. Docelowo mają powstać jeszcze trzy części czterotomowej serii Ognistej. Pomysłów nie brakuje, bo jak powiedziała sama autorka „Historie istnieją, ja je tylko zapisuję”.

Oczywiście uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książki z autografem i dedykacją, a także do zrobienia sobie zdjęcia z autorką.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku