Licznik odwiedziń: 2219505

Szkolimy się

19 listopada 2021, 10:35

PROGRAMOWANIE Z OZOBOTEM

W środę 17 listopada w naszej Pracowni Orange przeszliśmy szkolenie z kodowania i programowania Ozobotów.

Na samym początku szkoleniowiec z EduSense wytłumaczył nam czym są Ozoboty oraz jak działają. Dowiedzieliśmy się jak wykorzystać te niepozorne, bo małe, ale jednak bardzo inteligentne roboty, do nauki programowania.

Ozobot uczy poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co kształtuje

w dzieciach nawyki myślowe ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Umiejętność myślenia komputacyjnego jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej uczniowie są w stanie testować rozwiązania, analizować je i dokonać wyboru właściwego wniosku. Na pewno przyda się na dalszych etapach edukacji i w dorosłym życiu.

Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe i miał możliwość samodzielnie zaprogramować robota. Zrealizowaliśmy kilka przykładowych scenariuszy zajęć. Używaliśmy do tego kolorowych markerów, a także specjalnych puzzli do układania trasy.

Pokażemy Wam, że programowanie może być naprawdę łatwe tak jak rysowanie!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku